Ви зараз тут: головна сторінка >
новини та події >
Українські чиновники вже розпродають землю, бо більше нема чим торгувати
Українські чиновники вже розпродають землю, бо більше нема чим торгувати24.09.2013
Китайська держкорпорація купує в Україні майже 3 мільйони гектарів землі. Сільгоспугіддя планується використовувати для рільництва і вирощування свиней.
Інтерес до польових угідь в Україні проявила китайська держкорпорація Xinjiang Production and Construction Corps (XPCC). За інформацією газети South China Morning Post, відповідну угоду вже досягнуто між XPCC і українським агрохолдингом KSG Agro, що належить відомому дніпропетровському бізнесмену і політику Сергію Касьянову. Про деталі цієї операції не повідомляється.
За даними видання, на першому етапі планується придбати в Україні 100 000 гектарів землі. Всього ж йдеться про закупівлю 3 мільйонів гектарів. У найближчі 50 років китайські аграрії планують використовувати українську землю для розвитку рільництва і вирощування свиней.
Українські землі стануть найбільшим придбанням агропромислового сектора КНР. За межами КНР китайська сільськогосподарська експансія викликає стурбованість: так, у червні 2013 австралійські політики закликали до більш ретельній перевірці операцій по передачі сільгоспугідь у користування іноземним виробникам після того, як китайські інвестори придбали найбільше австралійське підприємство з вирощування бавовни.
Варто відзначити, що для роботи на купленій землі не будуть залучати українців. Всі роботи вестимуть громадяни Китаю, адже XPCC ставить за мету розширитись та забезпечити робочі місця за кордоном для китайських робочих.
Раніше президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич заявив, що нерезиденти України орендують понад 12 мільйонів гектарів української землі. Зокрема, українські землі орендують іноземці з 30 країн світу. Найбільше нерезидентів, які орендують ці території, - громадяни ЄС, США та Китаю. Томич зазначив, що оренда відбувається через юридичні особи, в тому числі і агрохолдинги.
Офіційний представник компанії Xinjiang Production and Construction Corps поки відмовився коментувати інформацію, що з'явилася в ЗМІ.
Джерело: forbes.ua