на першу сторінку

Вхід у систему:

Розширений пошук
Ви зараз тут: головна сторінка > новини та події > Олександр Сугоняко: "Від "антидоларових" ініціатив НБУ постраждає середній клас. Великий тіньовий ринок нікуди не дінеться"

Олександр Сугоняко: "Від "антидоларових" ініціатив НБУ постраждає середній клас. Великий тіньовий ринок нікуди не дінеться" 24.09.2013

 Всі ініціативи НБУ, включаючи останню - про зниження процентних ставок на депозити в іноземній валюті, спрямовані на те, щоб створити фінансові проблеми середньому класу - людям, які мають незначні запаси іноземної валюти. На власниках великих заощаджень це навряд чи відіб'ється, оскільки закони тіньового ринку ніхто не відміняв.

Про це повідомляє президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

  «Всі останні ініціативи НБУ: і пониження процентних ставок на депозити в іноземній валюті, і обов'язкова конвертація інвалюти в гривню при грошових переказах всередині країни, обов'язкове здійснення у гривні угод купівлі-продажу нерухомості або будь-яких інших об'єктів, законопроект про вилучення 10% при обміні інвалюти - все це спрямовано на те, щоб компенсувати помилки влади в економічній політиці держави і перекласти їх на плечі простих людей. Таким чином, влада натякає українцям , що у них будуть великі проблеми з валютою, і краще від неї позбавлятися. Але, якщо люди сьогодні повально кинуться здавати валюту в банки - це буде теж недобре, адже в банках станеться надлишок тієї валюти, якої сьогодні їм так не вистачає» - зазначає Сугоняко.

 За словами експерта, «антидоларові» ініціативи НБУ відіб'ються в першу чергу на простих українцях, які володіють порівняно незначними заощадженнями в іноземній валюті, на власників великих валютних запасів це навряд чи вплине.

 «Вони розповідають про спекулянтів, про величезні обороти валюти - все це неправда. Ті, хто у великих масштабах обмінюють валюту в гривню, а гривню у валюту, скажімо, для забезпечення нормальної діяльності ненормального тіньового ринку, користуються послугами спеціального банку, який «кришується» державою, і там жодної проблеми як не було, так і не буде. Проблеми будуть у людей, які володіють якимись незначними валютними заощадженнями. Для них створюються умови невпевненості, коли вони знають, що робити з тією валютою і готові від неї хоч зараз позбавлятися», - говорить експерт.

Джерело: censor.net.ua

Разом з цим читають: НБУ, Асоціація українськиї банків