на першу сторінку

Вхід у систему:

Розширений пошук
Ви зараз тут: головна сторінка > новини та події > 8 продуктів, які потрібно їсти навесні!

8 продуктів, які потрібно їсти навесні!23.04.2015

1. Капуста.

 
 
Навесні найдефіцитнішим елементом для нашого організму стає вітамін С. Його головні джерела - свіжі овочі та фрукти, які після зимового зберігання, на жаль, не можуть похвалитися великою кількістю корисних речовин. Ранньою весною в нашій середній смузі чемпіоном за вмістом аскорбінки стає капуста. Незважаючи на те що протягом зими капуста втрачає близько 30% вітаміну С, всього 100 грамів корисного овоча забезпечить добову потребу організму в цьому вітаміні. Вітамін С повністю зберігається при квашенні, тому квашена капуста за вмістом вітаміну С нітрохи не поступається свіжій, а іноді навіть перевершує її.
 

2. Зелений салат.

 
 
У ньому є і аскорбінка, і вітаміни групи В. До того ж салат - чемпіон серед овочів за вмістом вітаміну Е, відомого антиоксиданту, який перешкоджає появі зморшок, робить шкіру більш гладкою, волосся густим, а судини міцними. У салаті досить багато кальцію, магнію для здорових нігтів і волосся, йоду і фосфору, які не дозволять вам впасти в маразм навіть у глибокій старості.
 

3. Лимон.

 
 
За вмістом вітаміну С лимону далеко до шипшини і чорної смородини, проте він вважається одним з кращих "хранителів" аскорбінової кислоти, адже цей жовтий фрукт не втрачає своїх корисних властивостей протягом довгої зими. М'якоть лимона багата речовинами під назвою "пектини", які виводять з організму токсини і шлаки, захищаючи його від серцево-судинних і онкологічних захворювань. А в лимонній шкірці присутні інші речовини - так звані біофлавоноїди, які можуть підтримати тонус найтонших капілярів. Так що лимони допомагають запобігти появі судинних зірочок на обличчі.
 

4. Горох.

 
 
Консервований зелений горошок володіє тим же набором вітамінів, що і свіжий. Так що не забувайте додавати його в салати і рагу. Тим, хто хоче завжди залишатися молодим і повним сил, просто необхідно віддавати належне гороху. Вчені знайшли в цьому овочі велику кількість антиоксидантів - речовин, що уповільнюють старіння. Ну, а тим, хто напередодні літа вирішив позбутися кількох зайвих кілограмів, без гороху і зовсім не обійтися. Цей овоч містить зовсім небагато калорій і при цьому дарує відчуття ситості. Здатністю швидко справлятися з голодом горох зобов'язаний високому вмісту рослинного білка. За складом гороховий білок близький до м'ясного. Він містить незамінні амінокислоти, необхідні для "будівництва" нових клітин в організмі. Тому, якщо в цілях схуднення ви вирішили обмежити кількість м'яса в меню, горох повинен бути частим гостем на вашому столі.
 

5. Щавель.

 
 
Щавель часто називають "весняним королем". Ця травичка з'являється на грядках однією з перших, значно раніше свіжої петрушки і кропу, і стає одним з головних помічників організму в боротьбі з весняним авітамінозом. А за кількістю корисних речовин щавель значно перевершує багатьох з своїх зелених побратимів. Щавель - чемпіон серед овочів за вмістом вітамінів групи В, тому любителям кисленького не страшні стреси, безсоння і поганий настрій. Тим, хто хоче зберегти свій зір гострим, а шкіру молодою, теж потрібно стати шанувальниками щавлю. Вітамін А, який міститься в його листочках, допоможе вам у цьому. Є в щавлі і залізо (покращує склад крові і колір обличчя), фтор (корисний для зубів), калій (зміцнює стінки судин і серцевий м'яз), магній (відповідає за хорошу роботу нервової системи). Однак невелика ложка дьогтю в складі щавлю все-таки є. Це - щавлева кислота. Вона може стати причиною захворювань нирок і відкладення солей, тому людям зі схильністю до цих захворювань захоплюватися щавлем не варто.
 

6. Редиска.

 

 
Редиска містить багато аскорбінки. Причому чим червоніший коренеплід, тим більше в ньому вітаміну С. Багата редиска і вітамінами групи В, без яких ми перетворилися б на лисих прищавих невротиків, і залізо, необхідне для гарного кольору обличчя і бадьорості, і калій, який покращує роботу серця і зміцнює стінки судин. Є в редисці та особливі речовини: фітонциди - свого роду натуральні антибіотики. А тому любителі гостренького мають дуже непогані шанси уникнути весняних застуд і запальних захворювань. До речі, бадилля редиски містить не менше вітамінів і мікроелементів, ніж коренеплід. Тому викидати корисне листя - недозволене марнотратство. Тим більше що "вершки" у редиски теж їстівні. З них готують зелені щі, їх ріжуть і додають у салати і окрошки.
 

7. Кефір.

 
 
Головна перевага кефіру в тому, що цей продукт - чудовий постачальник кальцію і фосфору, без яких всі ми впали б жертвою карієсу і постійно страждали від переломів кісток. Крім того, кальцій і фосфор беруть участь у побудові клітин головного мозку, сприяють злагодженій роботі нервової системи і допомагають нормалізувати обмін речовин. Безумовно, ці цінні елементи є і в інших продуктах, але справа в тому, що організм може засвоювати їх тільки в розчинній формі і в присутності органічних кислот, які у великій кількості містяться в цитрусових, в чорній смородині, в полуниці, але, на жаль, майже у всіх цих корисних фруктах відсутні і кальцій і фосфор. В кефірі само є і те і інше, і саме тому його складу вважається найбільш збалансованим.
 

8. Помідори.

 
 
Головне багатство помідорів - речовина під назвою "лікопен", яке захищає клітини організму від негативного впливу навколишнього середовища (а навесні, коли загазованість повітря особливо велика, це дуже актуально) і сприяє запобіганню онкологічних захворювань. До того ж лікопен - це ще чудовий союзник в боротьбі зі зморшками. Він запобігає раннє старіння і захищає шкіру від шкідливого сонячного випромінювання, яке якраз і провокує появу зморшок. При цьому варто зауважити, що якщо у більшості овочів кількість корисних речовин різко скорочується після кулінарної обробки, то з помідорами справа йде зовсім інакше. Так, після двох хвилин варіння або обсмажування кількість цілющого лікопену в помідорах зростає на одну третину.
 
За матеріалами rus-health.info