на першу сторінку

Вхід у систему:

Розширений пошук
Ви зараз тут: головна сторінка > новини та події > Корисні властивості, користь меду в сотах для здоров’я людини

Корисні властивості, користь меду в сотах для здоров’я людини27.08.2012

Цілющі властивості меду відомі людству з давніх часів. На Русі з незапам’ятних часів про нього співали пісні, складали легенди, справляли медові свята. Користь меду багаторазово підтверджена на практиці, це природний замінник цукру і необхідний в кожному будинку для підтримки здоров’я.

Ви будете побавлені від необхідності купувати численні лікарські препарати, напхані хімічними елементами. Мед застосовується в медицині, кулінарії, косметології і в інших областях людського життя.
У меді міститься чимало корисних речовин: мікроелементи і вітаміни С і В. Основна його складова – це фруктоза і глюкоза. Кожен мед унікальний по-своєму: його властивості і насиченість корисними речовинами залежить від того, з яких квітучих рослин і в який час зібраний, від якості пилку і нектару. Всі ці фактори і визначають корисні властивості бджолиного меду. Різновидів у нього багато, у нас найбільш популярні гречаний, липовий і квітковий сорту. Більше того, якість меду залежить від того, які бджоли його збирали.

У натурального меду прекрасний квітково-трав’яний аромат, він може зацукрувати від тривалого зберігання і від низьких температур, але користь свою від цього абсолютно не втрачає.

Навряд чи знайдеться інший такий природний продукт, який має настільки широке застосування в традиційній і народній медицині. Найчастіше медом лікують простудні захворювання. Кожен пам’ятає з дитинства стакан теплого молока з медом, щоб «загасити» застуду в самому початку. Користь цього продукту проявляється, в першу чергу, при його регулярному вживанні для захисту імунної системи.

Він ефективно знімає біль і першіння в горлі, зменшує кашель, знімає закладеність носа, допомагає в лікуванні кон’юнктивіту . Мед знімає запальні процеси, утримує в організмі кальцій. Але все це корисні властивості меду в сотах, тобто натурального продукту. Якщо ви купите на ринку підробку або мед містить токсичні речовини, то говорити від його корисності складно.

Також мед виключно корисний людям з цукровим діабетом, які страждають ожирінням, при підвищеному рівні холестерину в крові. Він благотворно впливає на серцево-судинну діяльність, нормалізує процес травлення, його використовують при безсонні, в якості заспокійливого засобу. Вживання меду знижує головний біль, його застосовують при лікуванні запальних захворювань нирок і сечового міхура.

Цей бджолиний продукт добре відомий спортсменам, тому що прекрасно підвищує працездатність. У меду незаперечні антибактеріальні та протигрибкові властивості, його застосовують для якнайшвидшого загоєння опіків, обморожень, порізів, різних виразкових утворень на шкірі людини. Дуже корисно жування медових сот для слизової дихальних шляхів.

Мед краще засвоюється організмом людини в розчиненому вигляді, його компоненти швидше проникають у клітини, тканини і кров. Як і при будь-якому лікуванні, дозування і вид цього продукту необхідно підбирати індивідуально, щоб уникнути порушення обміну речовин і негативного впливу вуглеводів, алергії.

Широко використовується мед в косметології та кулінарії. Його додають в каші, мюслі, йогурти, всілякі напої, десерти і випічку, використовують як приправи до м’ясних страв. Їм можна замінити використання цукру практично у всіх стравах, це додасть їм пікантний смак і новий аромат. Дуже корисно і поживно перекусити в середині дня шматочком цільнозернового хліба або хліба, намазаного медом.

Останнім часом великої популярності отримали медові масажі і медові обгортання. Ось де припала до місця користь меду для шкіри через його протизапальних та антисептичних властивостей! У косметології також мед входить до складу дуже багатьох масок. Користь меду для обличчя – в засобах з рідкого і твердого мила, ськрабах. Користь меду для волосся – в його цілющих масках.

Вживання меду може бути протипоказано тільки в тому випадку, якщо у вас є алергічна реакція на продукти бджільництва. В іншому, мед та інші продукти бджільництва корисні для здоров’я людини і це перевірено і доведено багатьма поколіннями.

http://dieta.rv.ua/