Органічний продукт - органічне виробництво26.04.2013
Можна сказати, що органічний продукт - це, передусім, його органічний спосіб виробництва. Тому, в сфері "органік"(так неофіційно прийнято називати органічну продукцію - від англ. organic) центральне місце займає сільське господарство. Саме з сільськогосподарського підприємства починає свій шлях органік.
Міжнародне законодавство дає таке визначення органічній продукції: "це продукція, отримана в результаті ведення сертифікованого органічного виробництва у відповідність з вимогами стандартів і правил органічного виробництва". У таких органічних стандартах регламентується процедура сертифікації сільськогосподарських органічних підприємств, а так само порядок їх контролю.
Виробництво будь-якого органічного продукту розпочинається з сертифікації землі. Навіть якщо йдеться про молоко або м'ясо, то, в першу чергу, органічний статус повинні отримати поля і пасовища, використовувані для ведення тваринництва. Корови, що дають органічне молоко, повинні випасатися. І, щоб трава на пасовищах не виявилася з пестицидами, діоксином й іншою стійкою хімією, яка потім може перейти в молоко або в м'ясо, земля має бути сертифікована, як органічна. Така органічна сертифікація підтверджує, що пройшло як мінімум три роки з моменту останнього використання агрохімії і ГМО, і в землі більше не залишилося шкідливих речовин.
Після отримання органічного сертифікату на землю, ферма має право отримати сертифікат і на тваринництво. Згідно вимог до виробництва, наприклад, органічної яловичини не можна використовувати антибіотики, гормони і стимулятори зростання, ГМ-корми і ГМ-тварин. Крім того, заборонено утримування корів в тісних стійлах і негуманно поводитися з тваринами. Корови мають бути на вільному вигулі, на сертифікованих пасовищах, в природніх умовах. Є навіть вимога по кількості гектарів на одну голову: наприклад, для однієї дорослої молочної корови в господарстві має бути не менше двох га. Корови їдять і паралельно сприяють підготовці землі до наступного урожаю, удобрюють грунт природним чином, підтримують баланс природи. Молоко, отримане на таких фермах, є готовим органічним продуктом або ж органічною сировиною.
Що стосується складних продуктів, що складаються з різних інгредієнтів, називатися "органічними" вони можуть тільки, якщо не менше 95% їх складу зроблені в органічно сертифікований спосіб. Таким чином, споживачам органічних продуктів важливо знати місця виробництва усіх інгредієнтів. Міжнародні стандарти зобов'язують органічних виробників вказувати на упаковці походження кожного з компонентів.