Баранина – користь і властивості26.06.2013
Споконвіку людина вживає в їжу м’ясо різних тварин: свиней, корів, коней, кролів, курей та ін Про користь м’яса знають усі, від малого до великого, кожен з видів м’яса має свої особливості, свинина вважається самою жирною і «важкою» їжею , яловичина більш «пісною» і легкозасвоюваною. Особливо на загальному тлі виділяється баранина, її корисні властивості досить відмінні від властивостей інших видів м’яса.
Чим корисна баранина?
М’ясо овець та молодих баранчиків (кастрованих особин до 18 місяців) – джерело цінного білка. Жиру в баранині менше, ніж у свинині, майже в три рази, холестерину менше в 4 рази. А ось заліза на 30% більше, ніж у м’ясі свиней. Баранина містить вітаміни групи В, солі калію, кальцію, натрію, магнію, фосфору, фтору, хрому, цинку, йоду, сірки, хлору, а також кобальт, нікель, молібден, марганець. Калорійність баранячого м’яса невисока – 203 калорії на 100 (перша категорія м’яса) і 165 калорій у 100 г м’яса другої категорії. Це продукт практично дієтичний, легкозасвоюваний, дуже корисний для здоров’я.
Високий вміст заліза в баранині робить це м’ясо незамінним продуктом в раціоні людей, які страждають анемією. Як відомо, брак заліза в організмі може викликати зниження рівня гемоглобіну, це позначається на кисневому живленні клітин. Відновлення нормального складу крові (вироблення гемоглобіну) і є основна користь баранячого м’яса.
Наявність вітамінів групи В роблять баранину дуже корисною їжею для нервової системи. У м’ясі містяться B1, B2, PP, B5, B6, B9, B12, а також вітаміни E, D і К. примітно й те, що в баранині досить мало жиру і холестерину, а ось білкова складова м’яса представлена цілим рядом цінних і незамінних амінокислот, без яких організм не може нормально функціонувати. У м’ясі баранів також міститься лецитин, який дозволяє регулювати рівень холестерину в крові.
Як вибрати баранину?
Багато хто скаржиться на те, що баранина має специфічний запах, тому і не вживають її в їжу. Щоб вибрати «правильне м’ясо» потрібно знати декілька простих правил. Колір м’яса повинен бути світло-червоним, чим темніше м’ясо, тим старше була тварина. Не соромтеся нюхати м’ясо прямо біля прилавка, якщо ви чітко відчуваєте неприємний запах, при термічній обробці він тільки посилиться, відмовтеся від покупки. При виборі частин туші, дотримуйтеся наступних правил: для смаження, і запікання ідеально походить задня ніжка, для варіння – шия, грудинка, частина лопатки. Для запікання підійде шийна і ниркова частини, а також задня ніжка, для плову і рагу зазвичай вибирають лопатку або грудинку, а для котлет шию або лопатку.
За матеріалами korust.znay.info