Що робити, якщо Ви потрапили у ДТП із автомобілем міліції03.07.2013
Мова в даному випадку піде саме про ДТП із співробітниками міліції (хоча на їх місці можуть також виявитися, наприклад, автомобілі МНС або інші транспортні засоби, обладнані спецсигналами) і саме про випадок, коли співробітники міліції є винуватцями ДТП.
Відомо багато випадків, коли автомобілі з синіми номерами, що мають мигалки і кольорографічне забарвлення, грубо і, головне, необгрунтовано порушують правила дорожнього руху, стають учасниками ДТП. Розберемося, як правильно себе вести в такому випадку при різному розвитку подій.
Одразу ж запишіть номери всіх проїжджаючих повз машин, водії яких могли бачити ДТП і зможуть при необхідності підтвердити, як і за яких обставин вона відбулася.
Перше, що вам буде повідомлено: ви порушили ПДР, не поступившись дорогою автомобілю зі спецсигналами. Але чи були вони включені? Що робити, якщо вони були включені, ми розберемося нижче, а зараз поговоримо про ту ситуацію, коли вони включені не були.
По-перше, одразу ж увімкніть диктофон (взагалі, це рекомендується робити завжди, при будь-якій зустрічі зі співробітниками ДАІ). Співробітникам міліції ДТП, в якій вони будуть визнані винуватцями, не завжди вигідно, тому, особливо у випадку, якщо автомобіль другого учасника ДТП застрахований за КАСКО, водієві буде запропоновано «розійтися миром», тобто роз'їхатися як ніби нічого й не було. В іншому ж випадку, водію обіцяють пред’явити ненадання переваги руху транспортному засобу з включеними проблисковими маяками та звуковими сигналами, що тягне за собою позбавлення права керування ТЗ.
Як бути? Поїхати і потім оформити «нове» ДТП або залишитися, але піддатися обіцянкам співробітників міліції про позбавлення прав через не надання переваги? Не варто забувати, що приховування з місця ДТП також тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами. Саме так, швидше за все, й станеться.
Можна роз'їхатися полюбовно, тоді через тиждень-другий водій отримує повідомлення про необхідність явки в ДАІ за фактом приховування з місця ДТП, а далі: оформлення протоколів і передача справи до суду, компенсація збитку з ремонту міліцейського автомобілю, а якщо ви встигли оформити фіктивне ДТП, то ще й кримінальну справу за фактом шахрайства.
Залишившись же на місці ДТП і викликавши ДАІ для оформлення події, співробітники міліції спробують в матеріалах справи вказати, що рухалися зі спецсигналами, відповідно, мали перевагу руху. Всі свої пояснення будуйте на чіткому описі подій, а якщо в автомобілі під вашим управлінням перебували пасажири, не забудьте вписати їх в якості свідків.
Перш, ніж щось писати - гарненько подумайте. У разі, якщо вас згодом спробують звинуватити в тому, що автомобіль рухався з включеними проблисковими маяками та звуковою сигналізацією та матеріали будуть передані до суду, буде необхідно розшукати всіх водіїв, номери чиїх машин ви записали (за клопотанням заявленому в суді), запросити свідків і , звичайно ж, докласти в суді той саму диктофонний запис, про який ми говорили на самому початку.
При цьому, у разі, якщо мигалки були включені, не варто забувати, що надавати перевагу в русі ви повинні автомобілям з одночасно включеною світловою та звуковою сигналізацією. І останнє. Розберіться, подавши відповідні заяви у ДАІ, УСБ і прокуратуру, які такі важливі завдання виконував в той момент співробітник міліції, що здійснював рух з включеними проблисковими маяками та звуковою сигналізацією. Ця обставина також важлива.
Джерело: www.consumerinfo.org.ua